Ankastre Ocak Çeşitleri Ve Temizliği

Ankastre Ocak Çeşitleri Ve Temizliği

13 Şubat

Yeni yapılarda ve mevcut mutfaklarını yenilemek isteyenlerin daha çok tercih ettiği ankastre mutfaklarda kullanılan beyaz eşya ve diğer mutfak eşyaları birbiri ile uyumlu, kaliteli ve uzun ömürlü eşyalardır. Diğer ankastre mutfak eşyalarına oranla ankastre ocak montajı yapılmadan önce mutfaktaki yerinin detaylı bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

 

Herhangi bir olası aksi duruma ihtimal vermemek için ocağın duracağı yerin havadar olup olmamasına, davlumbaz veya aspiratör kullanılacaksa uygun yerlerinin belirlenmesine, ocağın yakınında herhangi bir yanıcı ve ısıdan etkilenecek bir şeyin olmamasına dikkat edilmelidir. Ankastre ocak mutfak mobilyalarına gömülü olarak kullanılacağından yerinin uygun olmaması halinde ikinci bir yer değişikliği için diğer ankastre eşyalarının da düzeni bozulabilir ve mutfağınızda memnun olmayacağınız görüntüler çıkabilir.

 

Ankaste Ocak Çeşitleri

 

Ankastre mutfak eşyaları için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olan mobilyalarda ankastre ocak için hazırlanmış yuva mevcuttur ve ocak bu yuvaya gömme işlemi ile yerleştirilir. Birbirinden şık çeşit ve modelleri olan ocakların kullanımı da oldukça kolaydır. İndiksiyonlu ocak, gazlı ocak, cam seramik ocak, domino ocak, bağımsız ocak ve tek ocak gözü gibi çeşitleri bulunan ocaklar, bulunduğu evdeki mutfağa şık bir görüntü, eşsiz bir kullanım sağlıyor. Cam yüzeyli olan ocak çeşitlerinin temizliği ve bakımı düzenli ve bilinçli olarak yapılmalıdır.

 

Ankastre Ocakların Temizliği

 

Ankastre mutfak eşyalarının en çok kirlenen ürünü hiç kuşkusuz ocaklardır. Yemek pişirirken damlayan yemek kalıntıları, sıçrayan yağ lekeleri gibi zorlu lekeler anında müdahale edilmediği zaman kuruyup zorlu ve inatçı birer lekeye dönüşebiliyorlar. Ankastre ocak temizlerken bütün temizlik alışkanlıklarımızı bir kenara bırakmalıyız. Normal kullanacağımız temizlik deterjanları ve bezleri ankastre ürünlerde çizilmeye ve yıpranmaya sebebiyet vermektedir.

 

Kullanıcı hatasından dolayı çizilen ürünün yerine yenisinin telafisi oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu yüzden normal temizlik bezi ve deterjanlar yerine mikro-fiber bez ve ankastre ürünler için özel sprey alınmalıdır. Marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu temizlik malzemelerini ankastre ocak ve diğer tüm ürünlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca, karbonat, tuz ve su üçlüsünden elde edeceğiniz karışımla da ankastre eşyalarınızın günlük temizliğini kolayca yapabilirsiniz.


Yorum Ekle